E-ITSPEA 15
Minu arvates ei ole enamik tehnoloogiaid täielikult eetilised ega ebaeetilised. Pigem sõltub kõik sellest, milleks ja kuidas inimene neid kasutab. Samas leidub ka tehnoloogiaid, mille peamine eesmärk on kahju tekitamine ning mida peatakse ebaeetiliseks. Minu arust on hea näide AI. AI võib olla väga kasulik näiteks õppimise toetamiseks, info otsimiseks või probleemide lahendamiseks. Teisest küljest võib AI muutuda probleemseks kui seda kasutatakse nt teiste inimeste jälgimiseks, valeinfo loomiseks või petuskeemide loomiseks. Sellisel juhul ei ole tehnoloogia ise halb vaid probleem tekib eesmärgist ja kasutajast. On olemas ka tehnoloogiaid mis on ebaeetilised. Selleks on nt pahavara mis on loodud andmete varastamiseks või inimeste petmiseks. Sellise tehnoloogia mõte ongi tekitada kahju. Eetiliseks tehnoloogiaks saab pidada abivahendeid nagu ekraanilugejad või kõnesüntesaatorid. Need aitavad puuetega inimestel seadmeid kasutada, õppida, tööd teha ja mis kõige tähtsam, et saaks...